Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Hersek e Kimsesiz Çocuklar İçin Tesis

15.03.2013

Darülaceze, Altınova ilçesi sınırlarındaki mülkleri durumundaki Hersek Gölü’nün kenarında kimsesiz çocuklara yönelik bir tesis yapacak.
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan ile bir araya gelerek Hersek Lagüne Projesi hakkında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, bölgeye kimsesiz çocuklar için tesis müjdesi verdi. Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, “Kimsesiz çocukların doğayla kaynaşmasını ve çevreyi tanımasını hedefliyoruz” dedi.
Darülaceze’nin mülkü durumundaki Hersek Gölü ve lagününün halka açılmasına yönelik adımlar atılıyor. Bu kapsamda Darülaceze’de hersek gölü kenarında kimsesiz çocukların doğayla buluşmasına imkan tanıyacak bir tesis planlıyor. Yapılacak tesis kimsesiz çocukların bir süreliğine burada kalmalarına ve göl çevresindeki kuşları ve diğer canlıları tanımalarına imkan tanıyacak. Proje ile ilgili bilgi veren Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, “Hersek Gölü çevresi çok güzel bir alan. Hersek Lagününün çevresinde yapılacak olan düzenleme ile daha da güzel bir alana dönüşecek. Bu alan her türlü faaliyete açık olacak. Gençlerimizin orada hoşça vakit geçirmeleri, çocuklarımızın ufuklarının daha da açılması adına gerek kuş zenginliğini tanıması, çevreyle tanışması ve kaynaşması için Darülaceze olarak orada çocuklara yönelik bir tesis yapmayı planlıyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın