Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Hürriyet Parkı Ve Ziraat Bahçesi Yenileniyor

14.04.2017

General Balcı Çamlığındaki düzenlemeler ardından Hürriyet Parkı ve Ziraat Bahçesinde de yenileme ve düzenleme çalışmaları başlıyor.

Belediye Başkanımız Dursun Mirza Hürriyet Parkında başlayan çalışmaları yerinde inceledi. Hürriyet Parkına Balcı Çamlığında olduğu gibi ponza taşının kumundan yürüyüş zeminli yol ve ışıklandırılması yapılacak.

Ziraat Bahçesinde incelemelerde bulunana Başkan Mirza; “Ziraat Bahçesinde hem yürüyüş yolları yapacağız hem de bu alanda piknik yapan Bandırmalılarımız için mangallarını yapabilecekleri barbeküler yapacağız. Merinos Koyunculuk Araştırma Enstitüsündeki piknik alanına yaptığımız gibi barbeküler olacak. Ayrıca parkımıza Balcı Çamlığındaki gibi hem genel hem de lokal aydınlatmalar yapacağız. Daha kullanışlı çeşme ve tuvalette yapacağız. Şu anda Ziraat Bahçemize neler yapabileceğimizle ilgili incelemelerde bulunuyoruz. Buradaki işimiz Hürriyet Parkına oranla daha fazla. Ancak, düzenlemeleri tamamladığımızda güzel bir alan olacak” dedi.

Bandırma’yı daha fazla yeşillendirmek istediklerini belirten Başkan Mirza; “Bandırmamızın geçmişten gelen yapılaşma şekli nedeniyle şehir içinde ağaçlandırma çalışmalarına fazla imkan vermiyor. Biz de mevcut alanlarımızı daha verimli kullanmak için çalışmalar başlattık. İlk olarak atıl durumda olan General Balcı Çamlığımızın kullanım hakkını alarak Bandırmalılarımıza güzel bir spor alanı sağlamış olduk. Hürriyet Parkı Ziraat Bahçelerinde de benzer bir çalışmayla düzenlemeler yapacağız. Diğer mahallelerimizde de uygun olan yerlerimizde benzer çalışmalar yapacağız. Günün stresinden uzaklaşabileceğimiz, spor yaparak bireysel sağlığımıza katkı sunacağımız alanlarımızı artırmak istiyoruz. Bandırmamıza mümkün olan yeşillendirmeyi sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın