Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İBB Osteosentez Ünitesi’nde sahipsiz hayvanlar hayat buluyor

27.10.2014

istanbul_hayvan_bakim_hbr_ft

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü tarafında 2014 Ocak ayında hizmete başlayan Osteosentez Ünitesi’ne bin 472 adet sahipsiz kedi ve köpek kırık şüphesi ile sevk edildi. Yapılan ilk muayene ve röntgen çekimleri sonrası 484’ü başarılı bir şekilde ameliyat edildi.

Sahipsiz hayvanlarda özellikle trafik kazaları sonrası şekillenen kırık vakalarına uzman bir kadro ile müdahale ediliyor. İBB Osteosentez Ünitesinde ön muayene sonrası hayvanların röntgenleri çekilerek değerlendirme sonucu, ameliyat edilmesine karar verilen hayvanlar sağlık durumunun müsaade ettiği en kısa sürede İBB sağlık ekiplerince ameliyata alınıyor.

Osteosentez Ünitesi’nde sadece sahipsiz hayvanlara hizmet verilmekte ve ameliyat edilmesine gerek duyulmayan diğer hayvanlara ise bandaj uygulanıp geldikleri merkezlerimize geri sevk ediliyor.

Türkiye’de İlk
Ekip ve ekipman olarak, kırık türüne göre her türlü pin ve plaka uygulamaları Osteosentez Ünitesi’nde yapılabilmektedir.

Bu hizmet; bir Osteosentez Ünitesi olarak CR sistemli röntgen, ultrason, doppler ultrason, her türlü pin, plaka ve diğer cerrahi ekipmanı ile Türkiye’de ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 Ocak ayından itibaren kullanılmaktadır.

Bu Haberi Paylaşın