Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İBB’den ‘Engelsiz’ Uçurtma Şenliği

04.10.2016

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü (İSEM), Spor A.Ş.  ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliğinde düzenlenen İşitme Engelliler Spor ve Uçurtma Şenliği 500’ü aşkın engelli vatandaşın katılımıyla sona erdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orhangazi Şehir Parkı Spor Tesisi’nde düzenlenen şenlikte, engelli sporcular bisiklet, atletizm ve okçuluk branşlarında yarıştı. Ayrıca katılımcılar şenlik alanına kurulan minyatür futbol, basketbol ve özel reaksiyon aktiviteleri ile gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

Engelliler için farkındalık oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda final müsabakalarının ardından dereceye giren engelli bireylere madalyaları Ak Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürü Yeliz Yıldız Kökenek ve Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva tarafından takdim edildi. 500’ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, çocuk ve gençlerin uçurtma uçurmasıyla sona erdi.

15 Temmuz Şehitleri’nin de anıldığı etkinlikler, engelli bireylerin uçurtmalar kadar özgür ve barış dolu olduğu mesajı verilmesi amaçlandı.

Bu Haberi Paylaşın