Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İftara yolda yakalananlara belediyeden çorba ikramı

20.07.2013

Karşıyaka’da iftar saatinde İstasyon Meydanı’ndan geçenler, bugünlerde ilginç bir çeşme ile karşılaşıyor. Karşıyaka Belediyesi’nin “İkram Çeşmesi”, iftara yolda yakalanan oruçlu vatandaşların imdadına yetişiyor.

Karşıyaka Belediyesi’nin farklı etkinliklerde, özel tasarımı ile dikkat çeken “İkram Çeşmesi” Ramazan ayında vatandaşların kullanımına sunuldu. Karşıyaka Çarşısı’nın sonundaki İstasyon Meydanı’na konulan çeşme, iftar saatinde oruçlu vatandaşların akınına uğruyor. İkram Çeşmesi ramazan boyunca ücretsiz hizmet verecek.

Meydandaki çorba çeşmesinin yanı sıra, Karşıyaka Çarşısı girişine koydukları çeşmeden de su dağıttıklarını belirten Başkan Durak amaçlarını, “İftar saatinde evine yetişemeyenlere küçük de olsa bir ikramda bulunmak istedik. Vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Karşıyaka Belediyesi olarak aş evi binamızı hizmete açtık. Sivil toplum örgütleri desteğiyle iftar yemekleri burada çıkıyor. Arzu eden vatandaşlarımız burada iftarını açıyor. Ancak iftar saatinde yollarda olan vatandaşlarımızı düşünerek sıcak çorba ve soğuk su hizmeti veren çeşmelerimizi Karşıyaka Çarşısı giriş ve çıkışlarına koyduk. Ramazan ayı boyunca aynı hizmeti sürdüreceğiz“ diye açıkladı.

Bu Haberi Paylaşın