Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İklim Değişikliği Çalıştayı’nda HBB’nin Doğa Dostu Projeleri Konuşuldu

21.03.2017

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği İklim Değişikliği Farkındalık Geliştirme Projesi Çalıştayı’na katılım gösterdi.

16- 17 Mart tarihleri arasında Harbiye Boğaziçi Otel’de gerçekleştirilen ve HBB Genel Sekreteri Prof Dr. Mehmet Maden’in yanı sıra HBB şube müdürlerinin ve personellerinin katılım gösterdiği çalıştayda HBB’nin ürettiği doğa dostu projeler konuşuldu.

YEREL YÖNETİMLER İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EYLEM PLANLARINA DAHİL OLMALI

Çalıştayda konuşan Prof. Dr. Mehmet Maden, yerel yönetimlerin iklim değişikliği eylem planlarının dışında olması düşünülemez diyerek HBB’nin bu anlamda ürettiği duyarlı hizmetler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Çevre Koruma Şube Müdürü Mahir Çiçek, çalıştayda HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın teknolojinin tüm imkanlarının sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre için seferber edilmesi hususundaki hassasiyeti doğrultusunda deneyimli personeller tarafından hazırlanan sera gazının salınımını azaltmaya yönelik projeleri tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, büyükşehir belediyesi tarafından hazırlanan çöpten elektrik üretimi, cadde ve sokakların güneş panelleri ile aydınlatılması, akıllı durak ve bisiklet yolları projeleri hakkında bilgiler paylaşan Çiçek, gelecek nesillere tertemiz bir çevre bırakmak idealiyle çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

Bu Haberi Paylaşın