AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

İklim Değişikliğinin Sağlık Etkileri Konusunda Farkındalığın Arttırılması Eğitimleri Başladı

Tarih : 18 Aralık 2020

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi Dr. Esra Çelik’in Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz danışmanlığında yürüttüğü “İklim Değişikliğinin Sağlık Etkileri Konusunda Belediyelerin Bilgi Düzeyi ve Farkındalığının Arttırılması, Yerel İklim Değişikliği Planlamalarında İklim Değişikliğinin Sağlık Etkileri Bölümünün Yer Alması İçin Bölüm Yazım Kılavuzu Hazırlanması” konulu tez çalışması kapsamında eğitimlerin ilki 11 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşti.

Birlik Müdürü Murat Ar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim öncesi durum saptama oturumuna İklim Değişikliği Eylem Planını hazırlamış olan 13 üye belediyemizin (Antalya, Bursa, Denizli, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Muğla, Trabzon Büyükşehir ve Çankaya, Karşıyaka, Nilüfer, Kadıköy Belediyeleri) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı veya Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde görevli temsilcileri katıldı.

Oturumun açılışında Birlik Müdürü Murat Ar tarafından Birliğin çalışma alanları ve yaptığı faaliyetler anlatıldı. Ardından Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz ve Dr. Esra Çelik tarafından tezin içeriği, eğitimin amacı ve beklentiler katılımcılara aktarılarak 2 farklı anket çalışmasının katılımcılar tarafından doldurulması istendi. Oturumun sonunda katılımcılardan anketler ile ilgili görüş ve öneriler alınarak ilk eğitim toplantısı sona erdi.

 

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.