Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İlçe çöplükleri rehabilite ediliyor

25.03.2015

bursa-copluk rehabilite

Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sınırlara yeni dahil olan ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını rehabilite ediyor.

Büyükşehir Belediyesi sınırlarına katılan ilçelerde ve bu ilçelere bağlı beldelerde uzun yıllardır düzensiz çöp depolama alanı olarak kullanılan toplam 29 adet çöp sahası bulunurken, bu alanların rehabilite edilmesi için düğmeye basıldı. Çevre sağlığının korunması, atıkların çevreye verdiği zararların ortadan kaldırılması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında düzensiz çöp depolama alanlarının yeniden doğaya kazandırılması hedefleniyor.

Bu kapsamda; Gemlik İlçesi Karacaali Mahallesi, Orhangazi İlçesi Yeniköy ve Çakırlı Mahalleleri, İznik İlçesi Boyalıca ve Elbeyli Mahallelerinde ortalama 35 bin metrekarelik alanda bulunan yaklaşık 80 bin metreküp katı atığın tesviye işlemlerinin ardından sahalar toprak ile kapatılıp üzerine uygun noktalara gaz bacası yerleştiriliyor. Ayrıca girişlerin engellenmesi için sahalar tel çit ile çevrilirken, drenaj kanalları ile bu bölgeler daha sağlıklı hale getiriliyor. Toplam 29 düzensiz çöp depolama sahasındaki rehabilitasyon çalışmalarının 2015 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

 

Bu Haberi Paylaşın