Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İlçemizde “Hayvan Haklarıyla İlgili Seminer” Düzenlendi

24.02.2017

İlçemizde, belediyemizin destekleriyle ünlü sanatçı ve hayvan hakları savunucusu Semih İğdegül tarafından hayvan haklarıyla ilgili seminer verildi.

Çocuklara hayvanları sevdirmek için 25 bin kilometre yol katedip, 300’ün üzerinde barınağa, 400 binden fazla öğrenciye ulaşan İğdegül, Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu’nda Atatürk Ortaokulu, İnönü Çok Programlı Anadolu Lisesi ile üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Hayvan haklarıyla ilgili öğrencileri bilgilendiren, sunum gösterileriyle konuya dikkati çeken İğdegül, sokak hayvanlarına şefkatle yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

Etkinliğe katılan ve gösterinin ardından konuşan Belediye Başkan Vekilimiz Altan Erdoğan, sokak hayvanlarının sadık dostlar olduğunu belirterek, “Sokak hayvanlarını dışlamadan, günlük yaşamımızda onlara merhamet gösterip sevgimizi vermeliyiz. Unutmamalıyız ki hayvanlara merhamet etmeyen, insanlara da merhamet gösteremez. Bu bilinçle hareket etmeli, can dostlarımıza sevgi göstermeliyiz.” İfadelerini kullandı.

Programın ardından sanatçı İğdegül’e Başkan Vekilimiz Altan Erdoğan tarafından plaket takdim edildi.

Bu Haberi Paylaşın