Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İmralı İskelesi’nin önü yeniden halka açılıyor

27.09.2013

imrali-iskelesiBursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya sahillerine değer katacak sahil projesi kapsamında 1999 yılında İmralı Adası ile irtibatın sağlanması amacıyla sahil bandı üzerine kurulan askeriyeye ait irtibat noktaları iskele üzerine yapılan yeni binaya taşınırken, sahil bandı 14 yıl sonra yeniden halka açılıyor. Başkan Recep Altepe, irtibat noktalarının iskele üzerine alınmasıyla sahil bandındaki bütünlüğün yeniden sağlanacağını belirterek, dolgu çalışmalarıyla ilgili ihaleye de çıktıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya ve Güzelyalı sahillerine değer katmak amacıyla hazırlanan ancak bürokratik süreç nedeniyle uygulaması zaman alan Mudanya Sahil Projesi’nde en önemli engel aşıldı. Mudanya Belediyesi önünde bulunan ve 1999 yılında İmralı Adası ile irtibatın sağlanması için sahil bandı yürüyüş yolu üzerine kurulan askeriyeye ait irtibat noktalarının kaldırılması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Arama noktası ve irtibat noktası olarak kullanılan iki binanın iskele üzerine yeni yaptırılan prefabrik binaya taşınması için son hazırlıklar yapılarken, binaların taşınmasıyla yaya yolu üzerine bulunan demir parmaklıklar kaldırılacak ve sahil bandı üzerindeki yaya yolu da 14 yıl aradan sonra yeniden yayalara açılmış olacak.

Çalışmalar başlıyor
Mudanya Belediye binası önündeki İmralı İrtibat noktasında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın ile birlikte sahil projesiyle ilgili son değerlendirmeleri yaptı. İmralı Adası ile bağlantının sağlanması amacıyla 14 yıl önce sahil bandı üzerindeki yaya yolunun demir parmaklıklarla kapatılarak askeriyeye ait arama ve irtibat noktalarının kurulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bu iki noktanın kaldırılması için başlattığımız çalışmalarda artık sona geldi. İrtibat noktaları iskele üzerine yapılan prefabrik binaya taşınacak. Bu binada son hazırlıklar yapılıyor. Önümüzdeki günlerde irtibat noktaları yeni yerine taşınacak ve yaya yolu üzerinde kalan iki bina kaldırılacak. Sahil dolusuyla ilgili ihaleye de çıktık. Çalışmaları Belediye binası ile Mütareke Evi arasında kalan bölümde başlatacağız. İnşallah kısa sürede Mudanya hak ettiği projeye kavuşacak” dedi.

Bu Haberi Paylaşın