Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İnegöl’de Park ve Caddeler Çiçekleniyor

28.10.2016

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kışlık çiçek dikimine başlayan İnegöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İnegöl’ün parklarına, bahçelerine, orta refüjlerine ve peyzaj düzenleme alanlarına 250 bin kışlık çiçek dikimi gerçekleştiriyor.

Yürütülen çiçek dikim çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yazlık ve kışlık olarak uygulanan çiçek dikimlerine bu sene Ekim ayı itibari ile start verdiklerini belirtti. Çalışma kapsamında farklı renk ve tonlara sahip hercai menekşe, kasımpatı, çuha, sıklamen, süs lahanası ve varyeteleri gibi türler kullanılarak ilçe genelinde çiçek dikim çalışması başlatıldığını söyledi.

“İNEGÖL RENGÂRENK BİR GÖRÜNTÜYE KAVUŞMAKTA”
İnegöl’de yeşil alan ve çevre düzenlemelerinin hızla devam ettiğini belirten Aktaş; “Şehir merkezimiz başta olmak üzere mahallelerimizde yeşil alanın korunması ve yeşil alanların çoğaltılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin çehresini değiştirme adına yürüttüğümüz çalışmalar ile İnegöl rengârenk bir görüntüye kavuşuyor” dedi.

Çalışmaları Kasım ayının ortasına kadar bitirmeyi planladıklarını söyleyen Aktaş, çalışmanın toplamda 80 bin TL’ye mal olacağını söyledi.

Bu Haberi Paylaşın