Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İpekböceği yolculu seferlerine bayramda başlıyor

07.10.2013

ipekbocegiBursa Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında üretilen ve Heykel Garaj T1 hattında kullanılacak olan Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’, Kurban Bayramı’nın 1. günü, yolculu seferlerine başlayacak.

Kent merkezini araç gürültüsü, egzoz gazı kirliliği ve yoğun araç trafiğinden arındırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında Durmazlar firması tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’nin hizmet vereceği T1 tramvay hattı çalışmalarında sona gelindi.
Şehir içi ulaşıma nefes aldıracak olan tramvayda, 5 Ekim Cumartesi gününden (YARIN) itibaren tüm gün yolcusuz deneme işletimi, Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 15 Ekim Salı gününden itibaren de yolculu seferler başlayacak. Tramvayda tüm binişler 0,50 TL olup tek ücret tarifesi uygulanacak.
BURULAŞ yetkililerinin açıklamasına göre; tramvayın bayramın ilk günü, 09.00 ile 18.00 saatleri arasında yolculu sefer yapacak olmasından dolayı, 15 Ekim Salı günü 06.00 ile 24.00 saatleri arasında demiryolu üzerinde parklanma ve duraklama yapılmaması ve aksi taktirde cezai işlem uygulanacağı belirtildi.
Vatandaşlar, BURULAŞ otobüsleri, özel otobüsler, hafif raylı sistem, BUDO ve BURULAŞ Havacılık olmak üzere toplu ulaşımla ilgili tüm öneri ve şikayetlerini de yalnızca 444 99 16 numaralı ulaşım hattından BURULAŞ Çağrı Merkezi’ne bildirebilecekler.

Bu Haberi Paylaşın