Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

30.12.2016
Ordu Büyükşehir Belediyesinin çalışanlarına sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı hazırlamak amacıyla başlattığı iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor.
İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığınca İş sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü ve A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Meltem Bayram Bingöl tarafından, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda verilen eğitime farklı birimlerden çok sayıda personel katıldı.
Eğitimde iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, çalışma mevzuatıyla ilgili bilgiler, çalışanın yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar ile meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri ve ilkyardım teknikleri hakkında bilgi verildi.
Ayrıca kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması ve kişisel koruyucu donanım kullanımının önemi anlatıldı.
Eğitimin ardından iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yapılan sınavda başarılı olan personele “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitim Sertifikası” verildi.

Bu Haberi Paylaşın