Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İstasyon Bilim Merkezi’ne ilk kazma vuruldu

10.01.2014

bilimGebze Belediyesi tarafından İstasyon Mahallesi’ne kazandırılacak Bilim Sanat Merkezi’nde ilk kazma vuruldu. Temeli atılan merkez içerisinde GESMEK kurs merkezi, muhtarlık, sağlık merkezi, kütüphane ve nişan ve benzeri toplantıların yapılacağı iki adet 300 kişilik salon yer alacak.

İÇERİSİNDE YOK YOK!

Gebze Belediyesi tarafından İstasyon Mahallesi’nde semt meydanı ile birlikte inşa edilecek olan Bilim ve Sanat Merkezi için ilk kazma vuruldu. İnşaat alanında bulunan sağlık ocağı ve muhtarlık binasının söküm ve yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından proje için ilk kazma vurularak temeli atıldı. Toplam 5 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek olan İstasyon Bilim Sanat Merkezi tamamlandığı zaman içerisinde GESMEK kurs merkezi, muhtarlık, sağlık merkezi, kütüphane ve nişan ve benzeri toplantıların yapılacağı iki adet 300 kişilik salon yer alacak.

BÖLGEYE MİNİ MEYDAN

Marmaray çalışmalarının da tamamlanmasıyla cazibe merkezi haline gelecek olan İstasyon Mahallesi’nde önemli bir eksikliği giderecek bilim sanat merkezi 6 ay gibi kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiğini dile getiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “İstasyon Mahallemizde de semt meydanı ve bilim sanat merkezinin startını verdik. Toplam 5 dönümlük alan içerisinde inşa edilecek projeyle İstasyon mahallemiz güzel bir meydana ve kültür merkezine kavuşacak. Meydan ve kültür merkezi çalışması bölgede yeni bir değişimi beraberinde getirecek” dedi.

Bu Haberi Paylaşın