Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

İzmit Belediyesi´nden Stad Dolusu Bisiklet

31.05.2013

” Her Çocuğun Bisikleti Olsun” sloganıyla geçtiğimiz yıl 5.500 öğrenciye bisiklet hediye eden İzmit Belediyesi bu yıl ikincisi gerçekleştirilen bisiklet dağıtım törenini Cephanelik Spor Tesisleri’nde gerçekleştirdi. 4850 çocuğa bisikletlerinin dağıtıldığı tören adete bayram havasında geçti.

PROTOKOL YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

İzmit Belediye Başkanı Dr. NevzatDoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen dağıtım törenine Ak PartiYerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkanı MahmutC ivelek, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Ak Parti İzmit İlçe BaşkanıAli Korkmaz, Ak Parti İzmit Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, mahalle muhtarları,ö ğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İZMİT’İ BİSİKLET ŞEHRİ YAPANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ

İzmitBelediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ” böylesi çoşkulu bir günü yaşamaktanmutluluk duyuyorum” diyerek başladığı sözlerine İzmit Belediyesi’nin bisikletile ilgili çalışmalarını anlatarak devam etti. Başkan Doğan “geçensene 5.500 bisiklet dağıtımı ile başladığımız “Her Çocuğun Bisikleti Olsun”kampanyamızı bu sene 4.850 bisikleti sizlere hediye ederek devam ettiriyoruz.Bu hediyelerimiz, bisiklet dağıtımlarımız İzmit’imiz “bisiklet şehri İzmit”olana kadar devam edecek. Bisiklet konusunda göreve geldiğim ilk günden bu güneönemli adımlar attık. İzmit Belediyesi 2009 yılında Bürüksel, 2010 yılındaKopenhag, 2012 yılında Kanada’da da yapılan Velo-city Global BisikletKongrelerinde belediye başkanlığı düzeyinde ilk kez ülkemizi temsil etmiştir.İzmit Belediyesi 2012 yılında katıldığı Velo-city Global’de “Bisiklet ŞehriOlma Deklarasyonuna” 12 Avrupa ülkesi ile birlikte imza atmıştır. Buçalışmalarımız sonuna kadar devam edecek” dedi.

BİSİKLET KONUSUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK

İzmit’i bisiklet kentiyapacaklarını söyleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Kenttebisiklet yolları yaptık. Bisiklet kullanmayı bilmeyen çocuklarımıza öğretiponlara sertifikalar verdik. Şimdi de çocuklarımıza bisiklet dağıtıyoruz.Yanlarında kaskları var. Çocuklarımızın dikkatli bir şekilde bisiklet kullanıpyaz tatillerini eğlenceli bir şekilde geçirmelerini istiyoruz” dedi.

IŞIK: DİĞER İLÇELERİMİZ ÖRNEK ALSIN

Öğrencilere bisiklet dağıtmaprojesini çok başarılı bulduğunu söyleyen Ak Parti Kocaeli Milletvekili FikriIşık, bisiklet projesinin diğer ilçeler tarafından da uygulanmasınıarzuladığını ifade ederek diğer ilçelerin bu projeyi örnek almasını dilediğinisöyledi. Eğitim alanında çalışmaların devam ettiğine değinen Işık CephanelikBölgesi’nde yapılacak okulların tam donanımlı olarak hizmet vereceğini veeğitim kalitesini arttıracağını belirtti.

EN IYI BISIKLETLERI VERDIK, SIRA BILGISAYARLARDA

Dağıtım törenindeki sözlere İzmitBelediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ a teşekkür ederek başlayan KocaeliBüyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bisiklet projesinin 7’den77’ye herkes için çok anlamlı ve önemli olduğunu söyledi. Çocuklarınbisikletleri dikkatli bir şekilde kullanmasını isteyen Karaosmanoğlu, “bisikletlerin keyfini çıkarın. Siz çocuklarımız için herşeyin en iyisiniistiyoruz, en iyi bisikletleri verdik, sıra en iyi bilgisayarlarda. Bu seneteknik problemler nedeniyle dağıtamadığımız bilgisayarlar seneye sizin olacak”dedi.

TÜREL: PROJE ÇOK BAŞARILI

İzmit Belediye Başkanı Dr. NevzatDoğan bu projeyi anlatmak ve törene davet etmek için aradığında kesinliklegeleceğimi ve projenin beni heyecanlandırdığını söylemiştim. Bugün buradaheyecanımda ne kadar haklı olduğumu gördüm, bizi bu mutluluğu yaşatan belediyebaşkanımıza teşekkür ederim” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti YerelYönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel “Belediyebaşkanımız güzel bir proje düşünmüş. Aynı zamanda öğrencilerimize bisikletkullanmayı da öğretip sertifika verilmiş. Çocuklarımız yaz tatillerinebisikletleriyle girecekler. Güzel keyifli bir yaz geçirmelerini diliyorum”diye konuştu.

KOCAELİ SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÇOK BAŞARILI

Belediyeciliğin sadece alt yapı veüst yapı sorunları ile uğraşmak değil bunların yanı sıra sosyal hayatı darenklendirmek amacını taşıması gerektiğine inandıklarını ve bu nedenle sosyalprojelere ağırlık verdiklerini dile getiren AK Parti Genel Başkan YardımcısıMenderes Türel İzmit, Kocaeli bu noktada çok başarılı bir yer” dedi.

BİSİKLETLERLE TUR ATTILAR

Heyecan içinde bekleyen 4850öğrenciye bisikletlerini dağıtan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı MenderesTürel, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Zeki Aygün, Kocaeli BüyükşehirBelediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğanbisikletlerin dağıtıldığı Cephanelik Spor Kompleksi’nde bisikletlerle turattılar.

Bu Haberi Paylaşın