Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kahvehaneler Kütüphaneye Dönüşüyor

30.05.2017

Urla Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan “Kahvehaneleri kütüphaneye dönüştürüyoruz” projesi bugün pilot bölge olarak seçilen Gülbahçe Köyü’nde gerçekleşti.

Gülbahçe Köyü’nde Feruh’un Kahvehanesi’ni kütüphaneye dönüştüren gençler, Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında kahve içerisinde yer alan kütüphanenin açılışı yaptılar.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Sağlam Baş, Meclis Üyeleri, gençler ve Gülbahçelilerin katıldığı açılışta, açılış kurdelesi kesilerek oluşturulan kütüphane gezildi.

Kütüphane açılışında konuşan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Öncelikle bayramımız kutlu olsun. Atamızın ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunu bugün bir kez daha anlamış olduk. Birlik ve beraberlikle neler yapılabildiğini şuan görmüş olduk. Sizler var olduğunuz sürece laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır. İyiki varsınız gençler. Biz büyükler olarak sizlere her zaman destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Urla Kent Konseyi Gençlik Meclisinin çok güzel bir projeye imza attığını belirten Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır, “gençlerimizin hepsi pırıl pırıl. Onlarla gurur duyuyorum. Her şeyden önce kahvehane sahibi olan Feruh Gülbahar’a çok teşekkür ederim” dedi.

İYTE Atatürk Düşünce Topluluğu Danışman Hocası Prof. Dr. Ferit Acar Savacı ise, aydınlık, pırıl pırıl gençlerle çalıştığı için kendini şanslı hissettiğini, gençlere ve onları yetiştiren aydın ailelerine de çok teşekkür ettiğini söyledi.

Urla Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı
Raşit İnan ise; “Kısa dönem önce göreve başladık. Bir çok arkadaşımız eğitim yönünden projeler yapmak istediler. Daha güzel bir gelecek, daha güzel bir Türkiye için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Sınav haftası olmasına rağmen bizlerle omuz omuza çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Ulu önderimiz bugün kutladığımız anlamlı günü gençlere armağan etti. Çünkü biliyordu ki gençler onun daima arkasındaydı diyen İYTE Atatürk Düşünce Topluluğu Başkanı Serap Demirkol; “Atatürk kurtuluş zaferinin ardından işlerin daha yeni başladığını belirterek şu sözü söylemişti, “Hayır savaş bitmedi. Asıl savaş şimdi başlıyor. Bu savaş cahilliğe ve gericiliğe karşı yapılacaktır” işte biz gençler de bu sözü kılavuz edinmiş ve durmadan çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaşın