Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Karesi’nin Bilim Yüklü Tır’ı Yollarda

25.04.2017

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Karesi Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bilim TIR’ı hem merkez hem de kırsal mahallelerdeki okullarda bilim yolculuğuna devam ediyor.

Bilimi eğlenceli bir şekilde öğrencilere sevdirmeyi, küçük yaşlardan itibaren bilime ve araştırmaya olan ilgilerini arttırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi’nce hayata geçirilen Bilim TIR’ı bilimi kırsal mahallelerdeki öğrencilerin ayağına götürüyor. Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye ulaşan bilim yüklü TIR’ın son durağı Şamlı İlk ve Ortaokulu, Şamlı İmam Hatip Ortaokulu, Yağcılar İlkokulu, Kamçılı İlkokulu ve merkezdeki Albay Albay Tayyar Nuran Oğuz İlkokulu oldu.

BİLİM YOLCULUĞU SÜRECEK
Yıl boyunca okul bahçelerine konuşlandırılan içerisinde fen bilimlerinden matematiğe, fizikten kimyaya bir çok alanda deney yapma imkanı sunan Bilim TIR’ı ile öğrenciler okulda öğrendiklerini deneyerek pekiştiriyor. Çocukların büyük ilgi gösterdiği ve eğlenceli saatler geçirerek deneyler yaptığı Bilim TIR’ı “bilim yolculuğunu” sürdürecek.

Bu Haberi Paylaşın