Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Karşıyaka Sağlıklı Yaş Alma Merkezi Açıldı

17.10.2017

‘İkinci Baharın’ Yeni Adresi Karşıyaka

Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir’de yapımını tamamladığı Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’ni törenle hizmete açtı. 55 yaş ve üzeri Karşıyakalılara sosyal yaşamın kapıları açan merkez, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler ile Bilge Çınarlar’ın buluşma noktası haline gelecek.

Bilge Çınarlara Modern Tesis

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği örnek projelere bir yenisini daha ekleyen Karşıyaka Belediyesi, ‘Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’ni törenle hizmete açtı. Mavişehir Caher Dudayev Bulvarı üzerinde, Bilim Merkezi’nin karşısında yer alan modern tesis; tek katlı ve engelli kullanımına da uygun olarak tasarlandı. Merkez içerisinde kütüphane, bilgisayar sınıfı, kurs odaları, oyun ve dinlenme salonu, hemşire ve psikolog odası, kuaför salonu gibi bölümler oluşturuldu.

Muhteşem Açılış

Açılış törenine, Başkan Akpınar’ın yanı sıra, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Hüseyin Çatal ile Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin üyeleri katıldı. Üyelerin tango ve zeybek gösterileri beğeni kazanırken, koro tarafından seslendirilen şarkılar da açılışa neşe kattı. Kurdele kesiminin ardından tesisi gezen Başkan Akpınar, kursiyerlerle sohbet etti, etkinliklere eşlik etti. Mavişehir Mahalle Muhtarı Gürol Küçükgörür ve merkezin üyeleri, yapılan hizmet için Başkan Akpınar’a teşekkür etti.

“Baş Köşede Çınarlarımız Var”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çağdaş toplumlar, geçmişin değerlerini öğrendikçe, onlardan, gelecek adına yararlanmayı başardıkça, geleceğe umutla ve güvenle yürüyebilir. “Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi”, bir yandan size sağlıklı, huzurlu bir ortam sunarken, bir yandan da sizlerin bizlerle ve hayatla iletişimini canlı ve üretken tutmayı amaçlamaktadır. Çünkü biz geçmişimizden güç alıyor ve geleceğe güvenle bakıyoruz. Biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin baş köşesinde de Bilge Çınarlarımız durmaktadır” dedi.

Bu Haberi Paylaşın