Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Karşıyaka’da engeller kalkıyor

15.09.2014

 

karşıyakaEngelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki, hissedilebilir görme engelli yollarını yenilemek ve sayılarını artırmak için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında, görme engelliler için özel olarak hazırlanan sarı yürüyüş hatları kesintisiz hale getirilecek ve yaygınlaştırılacak, yol üzerine konan tabela, masa ve benzeri engeller içinse cezai işlem uygulanacak.

Şantiyede üretiliyor
Cadde ve sokakları daha çağdaş hale getirmek için çalışmalar yürüten ve engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, görme engelliler için hissedilebilir yaya yürüyüş yollarının sayısını artırma ve yol üzerindeki engelleri kaldırma kararı aldı. Bu yolların kentin daha fazla bölgesinde bulunmasını ve daha fazla görme engellinin faydalanmasını isteyen belediye yetkilileri, çalışmalarını daha ekonomik ve hızlı gerçekleştirebilmek için, yollarda kullanılan sarı taşları da belediye şantiyesinde üretmeye başladı.

Sevinçle karşılandı
Örnekköy’deki belediye şantiyesinde özel kalıplar ile hazırlanan, çizgili ve noktalı yön belirleyici taşlar, ilk olarak Berin Taşan Sokak’a monte edildi. Bu yollar sayesinde kent içinde rahatça ve kimseye ihtiyaç duymadan hareket edebilme imkanına kavuşan görme engelli vatandaşlar da çalışmayı sevinçle karşıladı.

“Yolumuza engel koymayın”

Bu yolları aktif olarak kullanabilmek için vatandaşlardan da hassasiyet beklediklerini dile getiren görme engelli vatandaşlar, “Belediyemize bu güzel çalışmaları için teşekkür ediyoruz. Ancak bu yolları sorunsuz kullanabilmemiz için herkes destekçi olmalı. Lütfen biz bu bantlar üzerinde rahatça ve güvenle yürürken birden yolumuzu kesecek şekilde yolumuzu kapatmasın, araçlarını motosikletlerini park etmesin” dedi.

Bu Haberi Paylaşın