Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Karşıyaka’da yaşlılara özel bayram bakımı

13.10.2014

karsiyaka-bayram1

Kurban Bayramı coşkusunu toplumun her kesimine yaymayı hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, 65 yaş ve üstü Karşıyakalıları da unutmadı. Kentin 5 farklı mahallesinde yaşayan onlarca yaşlı vatandaşı evlerinde ziyaret eden belediye ekipleri, hem bayramı kutladı hem de ücretsiz saç bakımı, manikür ve pedikür hizmeti verdi.

BAYRAM SEVİNCİ
Bayram coşkusunu kentin dört bir yanına yaymak için kapı kapı dolaşan Belediye ekipleri, İnönü, Örnekköy, Yamanlar, Sancaklı ve Mustafa Kemal mahallelerinde farklı bir çalışmaya imza attı. Mahallede yaşayan 65 yaş ve üstü yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden ekipler, gönüllü kuaförler eşliğinde, ücretsiz bakım hizmetini de Karşıyakalıların ayağına götürdü. Tek tek kapısı çalınan vatandaşlara saç bakımının yanı sıra, el ve ayak bakımı da uygulandı. Belediye ekipleri, uygulamayı sevinçle karşılayan vatandaşlara, hizmetin sürekli olacağı müjdesini de verdi.

HERKES MEMNUN
İki günde 100’e yakın Karşıyakalıya evde kuaför hizmeti verildi. Bakım hizmetinin yanı sıra, önce yaşlıların istekleri dinlendi. Isteyen vatandaşların saçları kesildi, boyandı ve fön çekildi. İsteyenlere manikür ve pedikür de yapıldı. Mahalle sakinleri, kuaför bakımı sonrasında baştan ayağa kadar bayrama hazır hale geldi.

DEVAMI GELECEK
Karşıyaka Belediyesi’nin bu hizmetinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Karşıyakalılar, “Her zaman kuaföre gitme imkanımız olmuyor. Bu hizmeti ayağımıza kadar getirerek bizlere bayram hediyesi veren Karşıyaka Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi. Belediye yetkilileri de bu hizmetin sadece bayramlar ile sınırlı kalmayacağını ve sürekli hale getirileceğini söyledi.

Bu Haberi Paylaşın