Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Karşıyaka’da ‘Yeşil’ Seferberlik

24.02.2017

500 Zeytin Fidanı Dikilecek

Daha yeşil bir Karşıyaka için doğa dostu projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, uluslararası yardımlaşma ve dayanışma platformu InterNations ile işbirliği yaparak Zeytin Fidanı Dikme kampanyası başlattı. Proje kapsamında, Mustafa Kemal Mahallesi’nde Uluslararası Ağaçlandırma Alanı kurulacak ve 25 Şubat Cumartesi günü, 14.30’da, 500 zeytin fidanı toprakla buluşturulacak.

“Geleceğe Hayat Ver”

Karşıyaka Belediyesi ile uluslararası yardımlaşma ve dayanışma platformu InterNations’ın ortaklaşa yürüttüğü zeytin fidanı dikme kampanyası pilot bölge olarak seçilen Mustafa Kemal Mahallesi’nde başlayacak. Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde oluşturulacak olan Uluslararası Ağaçlandırma Alanı’na, ilk etapta 500 zeytin fidanı dikilecek. “Haydi, Sen De Bir Ağaç Dik, Geleceğe Hayat Ver” sloganıyla başlatılan kampanyaya katılmak isteyenler, Ziraat Bankası/ TR 1400 0100 2319 36088465 5002 hesabına, her bir fidan için 7 TL bağış yaparak fidan alabilecek.

Cumartesi, 14.30’da

Fidan dikim töreni, 25 Şubat Cumartesi günü saat 14.30’da gerçekleşecek. Saat 14.00’te de Karşıyaka Belediyesi önünden araç kaldırılacak. 10 adet ve üzeri fidan bağışında bulunanlara teşekkür belgesi verilecek.

Amaç Daha Yeşil Karşıyaka

Proje ile ülkemizde yaşayan yabancı vatandaşların da fidan dikme sevgisiyle, orman yangınlarına karşı duyarlı hale getirilmesi, orman alanlarının genişletilmesi, küresel ısınmanın azaltılabilmesi, çevreye karşı kişisel ve kurumsal sorumlulukların yerine getirilerek erozyonun önlenmesi amaçlanıyor.

Bu Haberi Paylaşın