Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Karşıyakalı Sporcular Başarıya Doymuyor

14.12.2016

Karşıyaka’nın Gurur Tablosu

Son iki yılda branş sayısını 3’ten 17’ye çıkaran Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, başarıdan başarıya koşuyor. Karşıyakalı sporcular; bu ay okçuluk, boccia ve satranç branşlarında elde ettikleri şampiyonluk ve derecelerle, bir kez daha kentin gururu oldu.

Okçulardan Tam İsabet

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü forması giyen, ‘2015 Dünya Şampiyonu’ milli okçu Demir Elmaağaçlı, bu kez de Samsun’da düzenlenen Salon Federasyon Kupası’nda adını zirveye yazdırdı. Elmaağaçlı, 741 sporcu ile rekor katılımın olduğu organizasyonda, Makaralı Yay Erkekler kategorisi şampiyonu oldu. Belediyenin başarılı sporcusu milli okçu Ecem Cansu Coşkun da Makaralı Yay Bayanlar kategorisinde üçüncülük kupasını kazandı.

Spora Engel Yok

Karşıyaka Belediyesi’nin boccia sporcuları ise İzmir Boccia Turnuvası’nda kenti başarıyla temsil etti; hayata ve spora engel tanımadıklarını gösterdi. Karşıyakalı 5 sporcu turnuvada sergiledikleri performansla göz doldururken; BC1 kategorisinde Gökhan Şahbaz birinci, BC3 kategorisinde İbrahim Kılıç ikinci oldu.

Yaşı Küçük, Yeteneği Büyük

Karşıyaka’ya bir güzel haber de satranç branşından geldi. Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gülcan Sena Kayış, İzmir Küçükler Satranç Şampiyonası’nda, 10 yaş kızlar kategorisinde ikinci oldu.

“Gurur Duyuyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızı sporun her branşında markalaştırmak için çalışıyor; yetenekli sporcularımızı destekliyoruz. Kulübümüz bünyesinde faaliyet gösteren branşların tamamında kısa zamanda sevindiren başarılar elde ettik. Hentboldan basketbola, ralliden judoya kadar her branşta, lig ve turnuvalarda gurur kaynağımız olan sporcularımızı yürekten kutluyor, nice başarılar diliyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaşın