Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

“Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi” kıraathanelerde

28.03.2015

denizli-kentli

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde farkındalık oluşturmak için 7’den 70’e tüm vatandaşlarla bir araya gelmeyi hedeflediği, “Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi” kıraathanelere taşındı. Denizli’nin her mahallesindeki kıraathanelerde vatandaşlarla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara kentlilik bilincini anlatıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentte farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği, “Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi” tüm hızıyla devam ediyor. Denizli’de 7’den 70’e tüm vatandaşlarla bir araya gelmenin hedeflendiği proje, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 10 bilgi evi ve kurs merkezi ile okullarda başlayan eğitim sürecinin ardından bu kez kıraathanelere taşındı. Bu kapsamda kentin farklı bölgelerinde bulunan kıraathanelerde vatandaşlarla bir araya gelinerek, kentlilik bilinci hakkında seminerler düzenlenmeye başlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte İzgören Akademi eğitmenlerinden Gökhan Okçu, kentin farklı bölgelerinde bulunan kıraathaneleri ziyaret etti. Kıraathanelerde düzenlenen seminerde, kentlilik bilincini farklı bir üslupla vatandaşlara anlatan Okçu, insanlar arası güven olmadığında komşuluk, yardımlaşma, sevgi ve benzeri bir çok şeyin gideceğini kaydetti.

Kurallara uymayanları uyaracağız
Çocukların söyleneni değil daha çok gördüğünü yaptığını, herkesin birey olarak kurallara uyup geleceğe örnek olması gerektiğini vurgulayan Okçu, “Sizlere, ‘aman çevreye karşı duyarlı olun’, ‘otobüslerde yaşlılara yer verin’, ‘yerlere çöp atmayın’, ‘belediye birçok güzel park yapıyor oradaki banklara zarar vermeyin’ demeyeceğim. Bunların zaten yapılmaması gerektiğini herkes biliyor. Peki bunları yapanlara nasıl müdahale edeceğiz? Uyaracağız, çünkü uyarmakla ilgili de sorumluluklarımız var” dedi. Söz konusu kurallara uymayanları görenlerin herhangi bir suça şahit olduklarına değinen Okçu, “Sizler uyarmıyorsanız en az bunu yapanlar kadar sorumlusunuz” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın