Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kentsel Dönüşüm Zirvesi Kayseri’de Başlıyor

12.12.2013

13314Türkiye’de kentsel dönüşümü anlatmak ve bu konuda kamuoyunu bilinçlendirmek için düzenlenen Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi Capatect ana sponsorluğunda 12 Aralık’ta Kayseri’de gerçekleşecek.

Kamu, özel sektör ve üniversitelerden çok değerli konuşmacıların katılacağı zirvede; Kayseri’de ve bölge şehirlerde kentsel dönüşüm süreci içerisinde yapılması gerekenler, kentsel dönüşüm de karşılaşılacak zorluklar ve nasıl aşılacağı, kentsel dönüşümün ülke ekonomisine getireceği katkılar, gibi kamuoyundan her kesimi ilgilendiren sorular yanıt bulacak.

Arsa sahiplerini, kat maliklerini, konut ve gayrimenkul geliştiricilerini, inşaat, inşaat malzemeleri ve finans sektörünü yakından ilgilendiren zirvede, kentsel dönüşümün finansal ve ekonomik boyutları, inşaat malzemeleri sektörüne, arsa sahiplerine ve kat maliklerine düşen görevler, parsel birleştirme ve emsal artışı gibi konularda konuşuluyor olacak.

Daha önce İzmir Ankara, Adana ve Antalya’da gerçekleştirilen zirve’ye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İMKON (İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu), Kayseri İmar ve İnşaat Müteahhitleri Dayanışma Derneği, Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği ve Türkiye İMSAD gibi dernekler de destek veriyor.

Bu Haberi Paylaşın