Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kırıkkale Belediyesi Sokak Hayvanlarına Yem Bıraktı

29.05.2020

Tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’de de arife günü ve Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’da sokağa çıkma yasağı öncesi sokak hayvanlarını besledi. MAMA DESTEĞİ ARTIRILDI Koranavirüs Tedbirleri Kapsamında önümüzde ki 4 gün boyunca tebriler en üst seviyeye çıkarıldı. Kırıkkale Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü, sokağa çıkma yasağı öncesi ve koronovirüs tedbirleri kapsamında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteğini sürdürüyor.

Kırıkkale’nin park, bahçe, barınak ve doğal yaşam ortamlarında yaşayan sokak hayvanlarının gıda sıkıntısı çekmemesi için Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’nın talimatıyla mama desteği artırıldı. CAN DOSTLARIMIZI UNUTMUYORUZ Sokak hayvanlarının beslenme noktalarında ki bakım ve beslenmelerine katılan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı “Kırıkkale Belediye Başkanlığı olarak sokakta yaşayan sevimli dostlarımıza her zaman mama desteğimizi sürdürüyoruz.

Onların bakımlarını barınaklarımızda gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde ilk defa 4 gün süreli sokağa çıkma yasağı uygulanacak olması nedeniyle beslenemeyen hayvanlarımızı ihmal etmeyeceğiz. Bu dönemde ekiplerimiz tüm sevimli doslatırımıza su ve mama takviyesini artırarak devam ettirecek” dedi. BİR KAP SU BİR KAP YEM Şehir merkezinde parklarda ve tespit edilen noktalarda sokağa çıkma yasağı boyunca mama bırakılacağını söyleyen Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı vatandaşlara da seslenerek “Sokağa çıkma yasağı boyunca hava sıcaklıklarıda can dostalarımızı etkileyecek. Onların beslenmelerine kapılarımızın önüne koyacağımız bir kap yem ve bir kap su ile onların beslenmelerine katkı sağlayalım” dedi.

Bu Haberi Paylaşın