Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kırşehir Belediyesi, kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle yaban hayvanları için yem bıraktı.

19.12.2016

Kırşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, doğal ortamlarında yiyecek bulmakta zorlanan kuş ve diğer yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. Ekipler, kuşlar için açık alanlara buğday bırakırken , köpek, doğan, atmaca, kartal, kurt gibi yırtıcı hayvanlar için de ekmek, kemik ve et bıraktı.

Özellikle dağlık alanda yaşam mücadelesi veren ve yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları yanında sokak hayvanları için de beslenme odaklarına kuru mama bıraktıklarını kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ““Hayvanların barınması ve aç kalmaması için belirli noktalara hayvan yemi bırakıyoruz. Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Belediye olarak hayvanları ve yaban hayatını korumayı bir görev biliyoruz. Kış şartlarında yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Bu sebeple şehrin çeşitli noktalarına yem bırakıyoruz” dedi.

Yem bırakma işlemlerinin belli aralıklarla devam edeceğini ifade eden Başkan Bahçeci  yaban hayatına destek vermek adına başlatılan bu uygulamaya duyarlı vatandaşların da destek olabileceklerini söyledi.

BAHÇECİ, VATANDAŞLARA ÇAĞRI YAPTI

Belediye Yaşar Bahçeci, aç kalan sokak hayvanları için duyarlı vatandaşlara ve esnafa da çağrı yaptı. Evlerde artan yemeklerin sokak hayvanları için belirli noktalara bırakılmasını isteyen Bahçeci, restoran, lokanta ve fırın sahiplerinin artan yemek ve ekmekler için Belediye Ak Masa 214 10 10   numaralı telefondan ulaşabileceklerini söyledi. Bu yiyeceklerin belediye ekipleri tarafından alınarak sokak hayvanlarına ulaştırılacağını belirten Bahçeci, duyarlı esnafa ve vatandaşlara teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaşın