Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kitap İçinden Çıkan Tohumlar Toprakla Buluştu

23.05.2017

”Bir Kitap da Sen Dik” projesi kapsamında ilkokul öğrencileri okudukları kitabın içinden çıkan tohumları toprakla buluşturdu.

Tepebaşı Belediyesi, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi ve Uluslararası 118-K Yönetim Çevresi 2. Bölge Kulüpleri tarafından geliştirilen ve desteklenen “Bir Kitap da Sen Dik” sosyal sorumluluk projesinde üretilen kitaplar, okunduktan sonra sayfalarda bulunan tohumların ekilmesiyle ağaca dönüşüyor.

“Bir Kitap da Sen Dik” projesi kapsamında geri dönüştürülmüş kağıtlardan üretilen, “Balıkçıl ile Yengeç” adlı çocuk kitabında bulunan tohumlar, ağaca dönüşmek için toprakla buluşturuldu.

Anadolu Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Figen Ünal Çolak’ın danışmanlığında yürütülen ve son sınıf öğrencileri Duygu Çavuş, Cihan Alaca, Hakan Özer, Ecem Nurtekin, Kadir Arslan ve Ferit Kutlu tarafından yürütülen proje, sürdürülebilir doğal yöntemlerin yaygınlaştırılması, öğretilmesi ve bilinçsiz kağıt tüketimini azaltmaya yönelik farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından desteklenen etkinlikte Mozart Sanat Atölyesi’nin katkılarıyla hazırlanan ‘Balıkçıl ile Yengeç’ isimli hikaye kitabı, Gelişim Koleji 4. sınıf öğrencileri tarafından toprakla buluşturuldu.

Kitap içerisinde bulunan ağaç tohumları birkaç yıl içerisinde ağaca dönüşecek.

Bu Haberi Paylaşın