Bizi Takip Edin

Manşetler

Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyelerini Ziyaret Ettik

20.03.2017

Birlik çalışmalarını daha detaylı anlatmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz üye belediye ziyaretlerimize Gebze Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile devam ettik.

İlk ziyaretimizde Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamında ziyaret ettik. Ziyarete Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve SKB Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Gebze Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Nilay Ayran ve Sağlıklı Kentler Birliği Gebze Belediyesi Koordinatörü Gökay Bahçekapılı eşlik etti.

Ziyaretimizde Gebze Şehir Sağlık Profili, Gebze Kentsel Karbon Ayakizi Envanterinin Hazırlanması ve Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı 7. Faz’ı  ile ilgili konular ağırlıklı olarak konuşuldu. Başkan Adnan Köşker, ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Gebze Belediyesi ile gerçekleşen toplantının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesine yaptığımız ziyarette Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal ile makamında görüştük. Ziyaretimize Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Ayşe Mamat, Ahmet Pehlivan ve Sağlıklı Kentler Birliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Yılmaz Oktay eşlik etti.

Dr. Ali Yeşildal, Sağlıklı Kentler Birliği çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra Birlik çalışmalarıyla ilgili öneri ve beklentilerini dile getirdi.

Bu Haberi Paylaşın