Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Körfez´de Tonlarca Atık Geri Dönüştürülüyor

11.01.2022

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ‘Sıfı Atık’ projesi kapsamında Körfez’de 2021 yılında yapılan çalışmaları değerlendirdi. Projenin belediyeler için çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Söğüt, “Körfez Belediyesi olarak özellikle site, toplu yaşam alanları ve kamu binalarında projenin hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz.

ÖNEMLİ KATKI SAĞLIYOR
Hem kurumlarda hem de mahallelerde oluşturduğumuz mobil atık getirme merkezleri ile; ambalaj atıkları, atık piller, elektronik atıklar, bitkisel atık yağlar, ilaç atıkları, cam şişeler, tekstil atıkları ve hacimli atıkları ayrı toplayarak geri dönüşüme veya enerjiye dönüştürüyoruz. Bu atıklar hem çöp depolama alanına gitmiyor hem de çevrenin korunmasına önemli katkı sağlıyor.

TONLARCA ATIK GERİ KAZANDIRILDI
Bu kapsamda 2021 yılında; 4.800 ton ambalaj atığı, 718 ton cam şişe ve düz cam atıkları, 1.320 kg atık pil, 6.000 kg evlerden toplanan bitkisel atık yağ, 22 ton hurda lastik, 112 ton tekstil atıkları ve 562 ton hacimli atıklar ayrı toplanarak ülke ekonomisine geri kazandırdık.

BİR TELEFON YETERLİ
Yeni geri dönüşüm ürün ve ekipmanları Körfez’e kazandırmak için çalışmalar devam ediyor. Bu amaçla halkımızdan projeye daha fazla destek vermelerini ve bu konuda talep ve önerileri için Çağrı Merkezimize ( 0 262 500 00 50) başvurmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın