Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Körfez´e Modern Spor Kompleksi

02.06.2017

Körfez’de spora yaptığı yatırımların meyvesini madalyalar ile toplayan Körfez Belediyesi, yeni spor komplekslerinin inşaatı için de düğmeye bastı.

Körfez’de çocuklara ve gençlere spor sevgisini, bilincini kazandırmak ve spor yapma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan çalışmalar meyvesini verirken, ‘Spor’un Başkenti Körfez’ sloganına yakışan spor kompleksleri tek tek hayata geçiyor. Güney Mahallesi’nde yapılacak spor salonu ve gençlik merkezi için hazırlanan proje Bakanlık’tan gelecek proje onayı sonrası hemen başlayacak.

Çalışmalar Hızlandı

Körfez Belediye Meclisi’nin mayıs ayı toplantısında diğer spor projeleri; İlimtepe, Çamlıtepe ve Güney Mahallesi Kaşkaldere Spor Kompleksi yapımı için Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapmak ve ortak proje üretmek için Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a yetki verilmişti. Meclisten yetki verilmesi sonrası Başkan İsmail Baran’ın talimatlarıyla çalışmalar hızlandırıldı ve projeler tek tek hazırlanmaya başlandı.

Her Şey Düşünüldü

İçerisinde açık ve kapalı spor sahalarını, kafeterya ve dinlenme salonlarını içiren Çamlıtepe Spor Kompleksi de bu önemli projelerden biri konumunda. Avrupa standartlarına uygun olarak inşa edilecek olan kompleks, tamamlandığında amatör spor kulüplerinin de kullanımına açılacak. Kompleks, içerisinde tenis, basketbol ve voleybol alanları da barındıracak.

Bu Haberi Paylaşın