Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Körfezi yeşil gerdanlıkla sarıyoruz

08.07.2013

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Körfezi’nin en son bölümünü oluşturan Vinsan sahilinde yapılan çevre düzenlemesi ve Sarıdere üzerine kurulacak yaya köprüsünde incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, projenin İzmit Körfezi’ni yeşil gerdanlıkla sarma çalışmalarının çok önemli bir ayağını oluşturduğunu söyledi.

VİNSAN SAHİLİ İNCELEME

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Marina mevkiinden başlayıp Başiskele Naila Cafe’ye kadar devam edecek sahil düzenlemesinin Vinsan bölümünde kalan çalışmaları yerinde denetledi. Başkan Karaosmanoğlu, bölgedeki Sarıdere’nin üzerine yapılacak yaya köprüsünde de incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, çalışmalarla ilgili Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan’dan bilgi aldı.

ÇİFTE MAVİ BAYRAK

Çalışmaların hızla devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli’nin yeşille mavinin kucaklaştığı, sahillerinde çocuk cıvıltılarının yükseldiği, ailelerin keyifle sahillerde dolaşabildiği, yaz aylarında halkımızın gönül rahatlığıyla denize girebildiği bir kent olması için gece gündüz çalışıyoruz’’ ifadesini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Körfezi’ndeki Karamürsel Altınkemer ve Karadeniz kıyısındaki Kandıra Cebeci’de bulunan halk plajlarına alınan çifte Mavi Bayrağın bu çalışmaları taçlandırdığını söyledi.

Bu Haberi Paylaşın