Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kullanılmayan Eşyaların Muhteşem Dönüşümü

30.05.2017

Kravattan yelek, şemsiyeden yastık yapan kadınlar, çalışmalarını Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime açtı. Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El-İzi Gönüllü Sanat Atölyesi katılımcıları, evlerinde kullanmadıkları eşyaların, farklı alanlarda kullanılabileceğini yaptıkları çalışmalarla gözler önüne serdi.

Dolaplarında yıllarca kullanmadıkları peçete, kravat, kot pantolon ve şemsiye gibi eşyalara yeniden hayat veren kadınlar, ortaya çıkan yeni ürünleri düzenledikleri El Sanatları Sergisi’nde izlenime açtı. Kursiyerlerin birbirinden değerli eserlerinin yer aldığı sergi, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda meraklıları ile buluştu. Serginin açılışına Nilüfer Belediye Başkan Danışmanı Dr. Sibel Özer, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Aysel Okumuş ve çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Dr. Sibel Özer, “Kadınların gücü bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Birbirinden harika eserleri işleyen tüm gönüllü kadınları kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi. Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp de “Sanat, emeğin yoğunlaşmış halidir. Sanat aşkıyla gönüllülük birleşince ortaya güzel şeyler çıkıyor. El emeği, göz nuru eserleri sergileyen kadınlara ve eğitmenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gönüllü eğitmenler Gülser Çelik, Hülya Yeğin, Nergiz Döner ve Nursel Kaya’ya teşekkür plaketleri verildi. Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan El Sanatları Sergisi 1 Haziran’a kadar ziyarete açık kalacak.

Bu Haberi Paylaşın