Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kuş Yuvalarına Bahar Temizliği

07.04.2017

Menteşe Belediyesi kent merkezinde bulunan parklardaki kuş yuvalarının bahar temizliğini yaparak, yuvaları kuşlara uygun hale getiriyor.

Yapılan temizlik ve bakım çalışmasıyla ekolojik dengeye katkı sağladıklarını belirten Başkan Gümüş,“ Kuşların doğal yaşam alanlarının azalmasından yola çıkılarak, kentin farklı noktalarında astığımız kuş yuvalarıyla ekolojik dengeye katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Kuş yuvalarında yapılan temizlik ve bakımlar ile kuşlara uygun ortam hazırlanıyor. Bir anlamda bahar temizliği yaptığımız kuş yuvalarında Akalı, İsli, Arap ve Gök isimleri ile bilinen ve 4 farklı cins olarak tescil edilen güvercinlerimiz ile kumru, serçe gibi diğer kuş türleri de yaşamlarını sürdürüyor. ” dedi.
Menteşe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Muğla 2000 Derneği Parkında 5, Ersan Gümüşalan Parkında 4, Kışla Parkında 2, Akyol Parkında 2, Kocahan İnsan Hakları Parkında 2, Menteşe Kent Parkta 2 ve Menteşe Park ve Bahçeler Müdürlüğünde 1 olmak üzere toplamda, 18 adet kuş yuvası temizlenerek kuşlar için uygun hale getirildi.

Bu Haberi Paylaşın