Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Maganda kurşunuyla yaralanan köpek Nilüfer’de hayata tutundu

27.07.2014

10453020_643112142423510_621204932773580672_o

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yaralanan kangal cinsi bir köpek, hayanseverler tarafından getirilen Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde tedavi altına alındı.

Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi, önemli bir cerrahi operasyona daha imza attı. Ateşli silahla yaralandığı belirlenen dört yaş civarında kangal cinsi köpeğe, Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde hemen müdahale edildi.

Sağ ön bacağında parçalı kırıklar olduğu tespit edilen köpek, yapılan ameliyatın ardından müşahede altına alındı. Operasyonu gerçekleştiren Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Mürsel Büyükçoban, “Merkezimize getirildiğinde genel durumu kötüydü. Yapılan ilk müdahalenin ardından radyolojik muayenesi sonrasında sağ ön bacak kemiklerinde ateşli silahla yaralanma neticesinde parçalı kırıklar oluştuğunu tespit ettik. Yapmış olduğumuz operasyonda köpeğimizin bacağına Fixation tekniği uygulanarak başarılı bir operasyon gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde uygulayacağımız fizik tedavi sonrasında can dostumuzun yeniden bacağını kullanacağını umut ediyoruz,” dedi.

Bu Haberi Paylaşın