Bizi Takip Edin

Manşetler

Malkara Belediyesi Şehir Sağlık Profilini Yayınladı

22.02.2018

Sağlıklı Kentler Birliğine üyelik kriterleri arasında bulunan şehir sağlık profili hazırlanması Dünya Sağlık Örgütü’nün başlatmış olduğu Sağlıklı Şehirler Hareketinin en önemli veri tabanı çalışmasıdır. Malkara Belediyesi ilçesinin sağlığına etki eden etmenleri bir araya topladığı şehir sağlık profili çalışmasını Malkara Kültür Sarayında düzenlediği tanıtım toplantısı ile paylaştı. Gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediyesi başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, çevre ilçe belediye başkanları, STK ve oda başkanları, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Malkara Belediyesi’nin daveti üzerine tanıtım toplantısına katılan Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Murat Ar yaptığı konuşmada Birliğin yapısını, faaliyet alanlarını, şehir sağlık profilinin ne olduğunu katılımcılarla paylaştı. Bu önemli çalışmayı hazırlayan 17. üye belediye olduğunu vurgulayan Murat Ar emeği geçenleri kutladı ve teşekkür etti. Konuşmasının ardından şehir sağlık profilini hazırladıkları için Başkan Ulaş Yurdakul’a sertifikası takdim edildi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yaptığı konuşmada hazırlanan bu çalışmanın sadece belediyemize değil tüm kamu kurum ve kuruluşlarına stratejik plan hazırlanırken önemli bir yol haritası vazifesi göreceğini belirtti. Başkan Yurdakul çalışmada emeği geçenleri kutlayarak konuşmasını tamamladı.

Başkan Yurdakul’un konuşmasının ardından Malkara Belediyesi Şehir Sağlık Profilini hazırlayan Hilal Mete sunumunu gerçekleştirdi. Bu çalışmayı hangi amaçla başlattıklarını ve çalışma sürecini katılımcılarla paylaşan Hilal Mete ilçesi için önemli bir veri tabanı oluşturduğu için mutlu olduğunu belirterek, kendisine çalışma boyunca destek olanlara teşekkür etti.

Malkara Şehir Sağlık Profiline http://www.skb.gov.tr/wp-content/uploads/2018/02/Malkara-Sehir-Saglik-Profili.pdf sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın