Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Mavi Bayrak ve denizin resmini yaptılar

26.08.2014

kocaeli-20140826_mavibayrak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Mavi Bayrak Etkinlikleri kapsamında Kandıra Cebeci Halk Plajı’nda “Mavi Bayrak ve Deniz” konulu resim yarışması ve “Plaj Temizliği” düzenlendi.

EN GÜZEL RESİMLERİ YAPANLAR

Plajda bulunan 7-10 yaş arası 22 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen programda öğrenciler önce plajda bulunan ambalaj atıklarını topladı ve plajda bulunan büyüklerine atıklarını geri dönüşüm kutularına atmaları yönünde uyardı. Ardından öğrenciler resim yapma yarışmasına katıldı. 30 dakika süren yarışmada İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen resim öğretmenleri Ebru Çetin ve Sevil Pekdemir’den oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda Onur Uğurlu birinci, İsmail Can Ağlaraz ikinci ve Pelin Billur üçüncü oldu. Yarışmada ilk üç sırayı alan öğrencilere ve tüm katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

MAVİ BAYRAKLI ALTINKEMER VE CEBECİ

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından koordine edilen ve Türkiye temsilciliği Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen “Mavi Bayrak Programı” kapsamında uluslararası jüri tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Karamürsel ilçesinde bulunan Altınkemer Halk Plajı ve Kandıra ilçesinde bulunan Cebeci Halk Plajı, 2014 yılı için “Mavi Bayrak Ödülü” almaya hak kazanmıştı.

 

Bu Haberi Paylaşın