Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Menteşe Belediyesi’nden Çöp Taksi Hizmeti

25.01.2017

Menteşe Belediyesi, kentin ana cadde, ara sokak ve parklarında kullanılması amacıyla elektrikli çöp taksi hizmeti başlattı. Çöp Taksinin kentin dar sokaklarına rahatlıkla ulaşabileceğini belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Büyük çöp arabalarının giremediği dar sokaklarımızdaki çöpler artık bu aracımızla rahat bir şekilde alınacak” dedi.

Elektrikli Çöp Taksinin, çöplerin toplamasında büyük kolaylık sağlayacağını ifade eden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “İlçemize yeni bir hizmet daha getirmiş bulunuyoruz. Çöp taksi, Menteşemizin içinde yaya odaklı bölgelerde hizmet verecektir. Bu araç sayesinde hızlı bir şekilde İlçemizi daha temiz tutmaya çalışacağız. Çöp taksi bu doğrultuda hizmet verecek. Hızlı şekilde çöpleri toplayıp, büyük çöp arabalarına aktarma yapacak. Böylece zaman kaybı olmaksızın gün boyu kendi bölgesinde hizmet verecek. Temiz bir Menteşe için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Kentin temizliği için çok önemli bir görev yürüten çöp taksilerin, dar sokaklara, parklara rahatlıkla girebildiğini dile getiren Başkan Gümüş, “Kentsel Sit alanı içerisindeki dar sokaklara çarşıya, merkezdeki bazı noktalara büyük çöp kamyonları giremiyor, girerse de trafikte aksamalar oluyor. Çöp taksi ise dar ve ara sokaklara rahatça hareket edebilecek ve saha sağlıklı hizmet verilebilecek.” dedi.

Çöp Taksi ile Belediye binası önünde deneme sürüşü yapan Başkan Gümüş, “Çöp taksi ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın