Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Menteşe Belediyesi’nden Ödüllü Atık Pil Yarışması

23.11.2015

pilyarismasi2015-650x234-500x180

Menteşe Belediyesi ve Tap (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Ödüllü Atık Pil Yarışması” başladı. Yarışmaya Muğla’daki tüm okullar katılabilecek.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yarışma hakkında yaptığı açıklamada, “Menteşe Belediyesi olarak, atıkların toplanması ve çevre bilincinin kazandırılması amacıyla çevreci bir yarışma daha düzenliyoruz. Atık Toplama Yarışması ile çocuklarımızda çevre bilincini aşılamak, geleceğimize daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak hedefindeyiz. Bu doğrultuda Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ile ortaklaşa düzenlenen yarışmada en çok pili toplayan okul, çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecek. Yarışmaya tüm okulların yoğun bir katılım göstereceğine inanıyorum” dedi.

15 Ekim 2015 tarihinde başlayan Ödüllü Atık Pil Yarışması, 30 Nisan 2016 tarihinde sona erecek. Yarışma boyunca öğrenciler pilleri, her okula Menteşe Belediyesi tarafından yerleştirilen Atık Pil Toplama kutularında toplayacaklar. Yarışma sonunda en fazla pil toplayan ilk 3 okul ile öğrenci başına en çok pil toplayan ilk 3 okul; Fotokopi Makinesi, Spor Malzemeleri ve Satranç Takımı ile ödüllendirilecek.

atik_pil-353x500

Bu Haberi Paylaşın