Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Menteşe Belediyesinden Okullar Arası Çevre Yarışması

06.01.2017

Menteşe Belediyesi ve Muğla Çevre Geliştirme Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışması’nın üçüncüsü başladı. Menteşe’deki tüm ilk ve ortaöğretim okullarına açık olan yarışma sonunda, dereceye giren okullara ve öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.
Atık toplama yarışması ile ilgili bilgi veren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yarışma ile geleceğin yetişkin bireylerine genç yaşta çevre bilinci aşılamak istediklerini ifade etti. Başkan Gümüş, “Geleceğe ve çocuklarımıza daha temiz, daha yeşil bir Menteşe bırakmayı amaçlıyoruz. Bunu da çocuklarımızın katılımı ile çevremizi temiz tutarak ve sürdürülebilir bir çevre temizliği anlayışı ile yapacağımıza inanıyorum. Bu amaçla Menteşe Okullar Arası Ödüllü Atık Toplama Yarışmamızın bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz. Daha önce 2 kez düzenlediğimiz yarışmamıza çok yoğun katılım olmuştu ve bu bizi çok mutlu etmişti. Çevre Geliştirme Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz yarışmamız; atık pillerin toplanması, ambalaj atıklarının toplanması ve kullanılmış bitkisel atık yağların toplanması ile 3 kategoride gerçekleşiyor. Yarışmamız 31 Mayıs 2017 tarihine kadar devam edecek. Yarışma sonunda 5 Haziran Dünya Çevre Gününde dereceye giren okullar ve öğrenciler ödüllendirilecek” dedi.
Menteşe Okullar Arası Ödüllü 3. Atık Toplama Yarışması sonunda, Yekap Toplama Birincisine Dizüstü Bilgisayar, Bitkisel Atık Yağ Toplama Birincisine Yazıcı ve En Çok Pil Toplayan Okula Fotokopi Makinesi, Spor Malzemeleri ve Satranç Takımı ödülleri verilecek.

Bu Haberi Paylaşın