Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Menteşe Personeline İş Güvenliği Eğitimi

25.01.2017

Menteşe Belediyesi Temizlik İşleri bünyesindeki personele temel iş güvenliği eğitimi verildi. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş “Hem vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebilmek, hem de olası iş kazalarının önüne geçmek adına personelimize yönelik eğitimlerimiz düzenli periyotlarla devam edecektir” dedi.
Menteşe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Çağlar Öztürk tarafından hazırlanan slayt sunum eşliğinde verilen eğitimde, personele “Kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, tahliye ve kurtarma, elektrik tehlikeleri riskleri ve önlemleri, kaza ve yaralanma sebepleri ile korunma prensipleri ve tekniklerin uygulanması” konularında eğitimler verildi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, iş güvenliğinin önemine değinerek, “Hem vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebilmek hem de olası iş kazalarının önüne geçmek adına personelimize yönelik eğitimlerimiz düzenli periyotlarla devam edecektir. Temizlik işleri personelimiz aldıkları bu temel iş güvenliği eğitimiyle, kişisel koruyucu donanım kullanımı, kimyasal ve fiziksel risk etmeleri, tahliye kurtarma ve elle kaldırma taşıma gibi konularda bilinçlenecek ve yaşanacak iş kazalarının önüne geçeceklerdir.” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın