Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Menteşe Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

18.07.2018

Menteşe Belediyesi, iş ve işçi güvenliğini sağlamak ve vatandaşlarına daha sağlıklı hizmet vermek adına Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki personele, 4 gün boyunca “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verdi.

Menteşe Belediyesi İş Güvenliği Uzmanları tarafından verilen eğitimlerde personele çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, iş sağlığı güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü konuları slayt sunum eşliğinde anlatıldı.

Vatandaşlara doğru ve hızlı hizmet verebilmenin temel kurallarından birinin bilinçli personel olduğunu ifade eden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Belediyemiz bünyesindeki personelimize yönelik eğitimlerimiz sürekli devam ediyor. Bu eğitimle amacımız personelimizde iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç oluşturmak ve bunu hayatlarının her alanında uygulamalarını sağlamak. Bilinçli personelle vatandaşlarımıza daha verimli ve daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu amaçla belediye olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda gereken hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın