Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Merkezefendi’ De On Binler Sağlık İçin Yürüdü

25.04.2017

Merkezefendi Belediyesi’nin bu yıl 3.sü düzenlenen bahar yürüyüşü yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sahneden binlerce katılımcıya seslendi: “Büyük bir coşkuyla bu yıl da bahar yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Her sene daha da büyük bir yürüyüşe imza atacağız. Merkezefendi Belediyesi’ni takip etmeye devam edin”

Merkezefendi Belediyesi tarafından obeziteyle mücadele çerçevesinde başlatılan bahar yürüyüşünün bu yıl 3.sü düzenlendi. Büyük bir coşku ve kalabalıkla gerçekleştirilen bahar yürüyüşünde Denizlililer Yenişehir yürüyüş yoluna akın etti. Yürüyüşe AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper katıldı.

Yürüyüş öncesi konuşma yapan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan düzenlenen yürüyüş için Merkezefendi Belediyesi’ne teşekkür etti.
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sahneden yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür etti. Başkan Subaşıoğlu, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve gazilerimizi tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. 23 Nisan 1920 Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin tarihidir. TBMM’nin açılmasıyla birlikte meclisimiz yeniden doğmuştur. Atatürk, dünyada hiçbir çocuğa verilmeyen bayramı, Türkiye’nin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelelerinin tüm acılarını yaşayan çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun” dedi.

Başkan Subaşıoğlu açıklamalarının devamında da “Bugün geleneksel hale getirdiğimiz ve obeziteyle mücadele adıyla başlattığımız Merkezefendi Bahar Yürüyüşümüzün bu yıl 3. cüsünü düzenliyoruz. Her yıl katlanarak büyüyen bu coşkumuzu inşallah Avrasya Maratonu gibi daha ileriye taşımayı hedefliyoruz. Bizler her zaman vatandaşlarımızı spor yapmaya, sporu sevmeye teşvik ediyoruz. Bunun için de Merkezefendimizde spor üzerine birçok projemizi hayata geçirdik. Halısahalardan, futbol turnuvalarımıza, çocuklarımızın yüzme eğitimlerine, her yıl 5 bin çocuğumuza bisiklet hediyesine, basketbol topu hediyesine kadar birçok spor projemizi sıralayabiliriz. Bugün de 3.cüsünü düzenlediğimiz bahar yürüyüşümüz hem vatandaşlarımızın güzel bir Pazar günü geçirmelerine vesile olmak, hem de aileleriyle birlikte spor yapmalarını sağlamak adına bizim için önemli bir projemizdir. Büyük bir coşkuyla bu yıl da bahar yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Her sene daha da güzel bir yürüyüşe imza atacağız. Merkezefendi Belediyesi’ni takip etmeye devam edin. Bu geleneksel bahar yürüyüşümüze katılımınızdan dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yürüyüş, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun verdiği startla başladı. 25 bin kişi 2 kilometrelik bir yürüyüş yaptı. Yürüyüş sonunda katılımcıları futbol, basketbol ve bisikletler gösterileri karşıladı. Ardından da ünlü müzik yapımcısı Ozan Çolakoğlu müzik performansıyla da coşkulu anlar yaşattı.
Yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı yürüyüşte katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunulurken çocuklara da uçurtma hediye edildi. ‘Şirinler’ çizgi filminin maskotları da yürüyüşe katılan çocukların eğlencesine ortak oldu.

Bu Haberi Paylaşın