Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Mersin Sağlık Turizmine Açılıyor

06.12.2016

Erdemli’nin Sıraç Mahallesi’nde 800 rakıma sahip İçme Yaylası, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık turizmine açılıyor. Şifalı olduğuna inanılan yeraltı suyu ile turistlerin uğrak mekanı olan “İçme Mesire Alanı”, Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği projeyle sağlık turizminde Mersin’in cazibe merkezi olacak.

 

 Şifa 800 Metre Yüksekte Aranacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Birçok alanda Mersin’i dünya kamuoyuna tanıtma görevi üstlenen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Erdemli’nin Sıraç Mahallesi İçme Mevkii’nde yer alan ve şifalı olduğuna inanılan yeraltı suyunu, sağlık turizmine kazandırıyor.

İçerisinde kır lokantası, kır kahvesi, wc, duş, yöresel satış yeri, su deposu, çocuk oyun alanı, spor sahası ve otopark olan 104 dönümlük bir alanda “İçme Mesire Alanı” projesi hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, projeyi önümüzdeki sezona hazır hale getirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle şehir dışından gelecek ziyaretçilerin konaklaması için, yaklaşık 200 adet çadır kurulması planlanan projede, çadırların kurulacağı alanlar kullanıma hazır hale getirilirken, yıllardır yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanlarından olan ve şifalı olduğuna inanılan yeraltı kaynağı suyuna sahip İçme Yaylası’nda mesire alanı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Projenin tamamlanmasıyla Mersin sağlık turizminde bir cazibe merkezi olacak.

Bu Haberi Paylaşın