Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Mezitli Belediyesi’nden Sokaktaki Dostlarımıza Yuva

27.01.2017

Mezitli Belediyesi sokaktaki dostlarımız olan sokak hayvanları için Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir yöntemle orman içerisinde bakımevi yapıyor. 30 bin metrekarelik alana yapılacak olan geçici Hayvan Bakımevi’nde farklı tedavilerde gerçekleştirilebilecek.

Mezitli Belediyesi tarafından, sokak hayvanlarının bakımı, tedavisi ve iyileştirmesi amacıyla, Kuyuluk Ormanı içerisine geçici Hayvan Bakımevi yapılacak. 30 bin metrekarelik bir alanda yapılacak olan bakımevi birçok yönüyle Türkiye’de ilk olacak. Hayvanların doğal ortamda hapsedilmiş hissi yaşamadan tedavisi ve bakımı yapılacak.

30 BİN METRE ORMAN ARAZİSİ KİRALANDI

Geçici Hayvan Bakımevi’nin yapılabilmesi için Mezitli Belediyesi tarafından 30 bin metrekarelik alan kiralandı. Bakımevi, hayvanseverlerin görüşü alınarak hazırlanacak. Projede hayvanlar barınma evinden çok ağaçlar arasında doğal ortamlarında bulunacaklar. Dileyen vatandaşlarda belirli saatler arasında bakımevini ziyaret edebilecek. Hayvanların özellikle çocuklarla bir araya gelebilmesi için uygun ortam oluşturulacak

HER TÜRLÜ TEKNİK DONANIM OLACAK

Mezitli Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde her türlü tetkik ve tedavinin yapılabilmesi amacıyla laboratuar ve görüntüleme merkezi, muayene ve kontrol merkezi, Bakımevine ilk gelecek olan hayvanların kontrolü amacıyla karantina bölümü, cerrahi müdahale odası, kısırlaştırma bölümü, yıkama ve tıraş gibi işlemlerin yapılabileceği temizleme bölümü, sahiplendirme bölümü gibi çok farklı bölümler bulunacak.

SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZI UNUTMAMALIYIZ

Sokak hayvanları için gereken önemi vermeye çaba sarf ettiklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mutlu Kent Mezitli diyerek yola çıktık. Göreve geldiğimizde sokak hayvanları için en iyi şartları sağlayacağımız sözünü vermiştik. Mezitli’nin çeşitli yerlerine kedi ve köpekler için beslenme odakları yerleştirdik. Kampanyalar düzenleyerek bu dostlarımıza mama sağlamaya çalıştık” dedi.

SOKAK HAYVANLARININ SAHİPLENİLMESİ SAĞLANACAK

Sokak hayvanlarının tehlike yaratmasının önüne geçmek kadar korunması içinde çalışma yaptıklarını vurgulayan Başkan Tarhan, “Sokak hayvanlarının tedavisi, bakımı ve sahiplendirilmesi amacıyla bir bakımevi açmaya karar verdik. Belediye olarak Kuyuluk bölgesinde 30 bin metrekarelik bir alanı kiraladık. Şimdi projelendirme aşamasındayız. Sokaktaki dostlarımızın her türlü ihtiyacına cevap verecek bir barınma evini hizmete sokacağız” diye konuştu.

d319fd92-7e6f-4cf4-9c1a-c51d59ff6ab0 resim1 resim2

Bu Haberi Paylaşın