Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Mezitli’de Sağlık Seferberliği

18.03.2017

Mezitli Belediyesi, cadde ve sokaklarda bulunan metal çöp konteynerleri toplayarak, yeni nesil plastik çöp konteynerleri ile değiştiriyor. Uygulama program dahilinde Mezitli’nin belirli bölgelerinde hayata geçirilecek.

Çevre temizliğine önem veren ve ‘Temiz bir Mezitli için el ele’ sloganıyla yola çıkan Mezitli Belediyesi, ilçe halkının sağlığı adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yıpranan metal çöp konteynerlerin yerine yeni nesil plastik çöp konteynerleri yerleştirdi. İlçenin belirli cadde ve sokaklarında başlatılan çalışmalarda zarar gören ve hurdaya çıkmış konteynirler toplanıyor. Metal çöp kutularından daha sağlıklı ve temiz olan 250 adet plastik çöp konteyneri halkın hizmetine sunulacak. Uygulama sayesinde kötü görüntüsü ve hijyen bakımından çevre kirliliği yaratan, kötü koku yayan eski tip konteynirler yerine yeni ve modern çöp kutuları yer alacak. Yetkililer, plastik çöp konteynerlerinin kullanım ömrünün daha uzun olması için yanıcı maddelerin atılmaması gerektiğinin altını çizdi.

İLÇE SAĞLIĞINA ÖNEM VERİYORUZ

İhtiyaç olan noktalara program dahilinde yerleştirilen kutuların sağlık ve temizlik açısında önemli bir rolü olduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Sağlıklı toplumlar, sağlıklı bireylerle oluşur. Bu düşünceyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çevre temizliği, insan sağlığı üzerinde önemli bir rol oynuyor. Her fırsatta Mezitli’nin mutluluğu için önemli çalışmalar başlatarak, ilçe halkının sağlığı adına birçok projeye imza attık. Mezitli sahil şeridinde kompozit çöp kutusu sistemini başlattık. Halkın yoğun kullandığı cadde ve sokaklarda çöp konteynerlerini yerin altına taşıyacağız. Mezitli’yi sağlıklı bir kent haline getirmek adına tüm gayretimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaşın