Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Mi̇lli̇ Ağaçlandırma Günü Gölcük´te Kutlandı

20.11.2020

Daha yeşil bir Türkiye için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde bugün; 83 milyon fidan toprakla buluşarak geleceğe nefes olacak. İlçemizde de geleceğimizin teminatı çocuklarımız fidan dikimi yaparak geleceğe nefes oldular.

MİLLİ AĞAÇ DİKME BAYRAMI

11.11.2020 tarih, saat 11.11’da Milli Ağaç Dikme Bayramı etkinlikleri kapsamında, Gölcük Orman İşletme Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan etkinliğe; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı, Gölcük İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Mahir Sarıdağ, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Zafer Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüğü Personelleri, okul müdürleri ve 40 kişilik öğrenci gurubu katıldı.

130 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Gölcük Belediyemizin yapmış olduğu çalışmayla, 15 Temmuz Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanındaki yeşil alanda 130 kuyu açıldı ve fidanlar protokol ve öğrenciler tarafından toprakla buluşturuldu.

ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ

Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tekraş yaptığı açıklamada: “Ağaç ve orman sevgisini çocuklarımıza aşılamak, evlatlarımıza daha yeşil bir ülkeyi miras bırakmak için kampanyaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyor, böyle bir anlamlı etkinliğe öncülük ettiği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu Haberi Paylaşın