Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Minik Dostlara Muhteşem Klinik!

15.06.2020

Sokak hayvanları için bugüne kadar sahiplendirme başta olmak üzere, ilçenin muhtelif yerlerine kedi ve köpek kulübesi, suluk ve yemlik monte ederek sokak hayvanlarının her türlü beslenme ihtiyacını karşılayan Ortahisar Belediyesi bu projelerine bir yenisini daha ekledi.

Ortahisar Belediyesi’nin Beşirli Tenis Kompleksi’nin yanında inşa ettiği “Küçük Dostlar Kliniği” önemli bir ihtiyacı giderecek. Başkan Yardımcısı Fatih Göktaş ve Veteriner İşleri Müdürü Lütfi Aydın ile birlikte haziran ayı içinde hizmete alınması planlanan Küçük Dostlar Kliniği’ni inceleyen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kliniğin sokak hayvanlarının tedavisi için önemli bir merkez haline geleceğini söyledi.

Sokak hayvanlarının yaralanma, sakatlık, kısırlaştırma ve hastalıklara karşı tedavilerinin yapılacağı merkezde; tam teşekküllü bir ameliyathane, 1 adet hekim odası, 1 adet görevli odası, 1 adet hasta hayvan bakım odası ile ameliyat öncesi ve sonrası hayvan bakım odası bulunuyor.

“24 SAAT MÜDAHALEYE HAZIR TUTULACAK”

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Ortahisar Belediyesi’ne devredilen 972 m² alan üzerinde 130 m² prefabrik yapı olarak inşa edilen klinik, Ortahisar ilçesinde bulunan yaklaşık 25 bin sokak hayvanına hizmet verebilecek kapasiteye sahip. Merkez, ortalama günde 20 kısırlaştırma operasyonu ve bunun yanında 15-25 yaralı veya hasta kedinin bütün tedavileri yapılabilecek şekilde tasarlandı. Klinikte, 2 veteriner ve 3 görevli personel ile birlikte 08:00-00:00 saatleri arasında hizmet verecek. Ayrıca acil durumlar da düşünülerek, 24 saat müdahaleye hazır halde tutulacak. Klinikte kedilerin yanı sıra acil durumlarda sokak köpeklerine de her türlü müdahale yapılacak ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne müdahaleleri yapılmış olarak nakilleri sağlanacak.

Bu Haberi Paylaşın