Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Minik Dostlarımız İçin Kedi Evleri

07.11.2018

Edirne Belediyesi ile Edirne Patileri isimli hayvansever bir grup Edirne Belediyesi Kent Ormanı’na minik dostlarımızın soğuk havalardan korunması için kedi evleri yaptılar. Etkinliğe Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’nun da destek verdi.

Amaçlarının soğuk kış şartlarında sokaktaki canlara sıcak bir yuva yapmak olduğunu belirten Tanrıkulu, “Hayvansever dostlarımız ile birlikte canlar için kulübe yapıyoruz. Kendileri sosyal medyadan toplanarak bu etkinliği düzenlemişler. Biz istedik ki bugün burada bu çalışkan ve hayvansever dostlarımızla beraber birlikte kedi evlerimizi yapalım. O nedenle ilk baş bir organizasyon şeması yaptık. Bütün malzemeleri kendileri getirdiler, biz sadece yeri ve biraz da malzeme tedarik ettik. Biz istiyoruz ki hayvanseverlerimiz her zaman bizlerle beraber çalışsın ve biz de onlara destek olalım. Biliyorsunuz sokakta yaşayan canlarımız bizim için çok önemli çünkü şu anda kış geliyor. Bu kışın soğuk havalarda sıcak yuvaları olsun istiyoruz. Bunları da Edirne’nin çeşitli yerlerine koyacağız” diye konuştu.

Gönüllü hayvanseverlerden Elif İlay Koçulu da, “Malumunuz kış geliyor ve bu canlar üşümesin diye kedi yuvası yapalım istedik. İnşallah kışı güzel bir şekilde üşümeden geçirirler” dedi.

Bu Haberi Paylaşın