Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Minik Ellerden Anlamlı Sergi

26.04.2022

Belediyemiz Bizim Ev Kreş ve Gündüz bakım evinde eğitim gören 4-6 yaş arası öğrencilerin yapmış olduğu ebru sanatı ve  geri dönüştürülebilir atıklardan oluşturulan eserler sergilenerek satışa sunuldu.Satışlardan elde edilen gelir Ramazan ayının manevi iklimine uygun olarak  maddi durumu iyi olmayan ailelere ulaştırılıyor.

Akdağmadeni Belelediyesi Bizim Ev Kreş ve Gündüz bakım evinde gerçekleştirilen sergiye Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN, Ebru sanatını minik öğrencilerimize öğreterek güzel eserler çıkmasına vesile olan Erdal GÖKÇE, öğrenci velileri ve vatandaşlarımız katıldı. Serginin açılışınıda bir çok farklı güzel çalışma ortaya çıkaran minik yavrularımız yaptı. Sergiyi gezen ve çocuklarla bir araya gelen Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ” Bizim evde çocuklar hayata hazırlanıyor.  Minik yavrularımız ebru sanatıyla yaptığı resimler ve  geri dönüştürülebilir atıklardan oluşturdukları  eserlerle bugün bir sergi oluşturdular. Sergiden elde edilecek gelirle maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar ulaştırılacak. Çocuklarımız bu etkinlikte resim yaparak eğlenirken, öğrenirken eserlerinin satışından elde edilen gelirle yapmış oldukları yardımlar sayesinde  bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmiş oluyorlar. Bu anlamı serginin ortaya çıkmasını sağlayan her bir çocuğumuza değerli velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bizim ev kreş ve gündüz bakım evinde minik gönüllerin ebru sanatıyla tanışmasını ve güzel çalışmalar ortaya çıkamasını sağlayan Erdal GÖKÇE yapmış olduğu açıklamasında ” Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ebru sanatını çocuklarımıza aktarmaya çalıştık. Sergimizden elde edeceğimiz gelirlede Akdağmadeni’nde ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya çalıştık. Öğrencilerimizin hepsine teşekkür ediyorum.”dedi.

Minik yavrularımızın gelişimine katkı sunacak, onları geleceğe hazırlayacak tüm değerlerin öğretildiği Akdağmadeni Belediyesi Bizim Ev Kreş ve Gündüz Bakım evinde başarılı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.

Bu Haberi Paylaşın