Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Minik Hasan’a tekerlekli sandalye

30.08.2014

kadirli-dsci2692

 

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, sosyal belediyecilik çalışmasıyla örnek çalışmada bulunarak 6 yaşındaki küçük Hasan’ı sevindirdi.
Başkan Tarhan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma sonrası Yeni Mahalle’de yaşayan ve kısa bir süre önce ameliyat olan 6 yaşındaki küçük Hasan’ın evinde ziyaret edilerek, tekerlekli sandalye verildiğini söyledi.

Yaşlı ve hastalara evde yaşlı bakım hizmetinin yanında sağlık, temizlik, ekonomik ve psikolojik destek çalışmalarında bulunmanın yanında hasta yatağı ve tekerlekli sandalye hediye ettiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Kemik gelişmezliği hastalığı nedeniyle kısa bir süre önce ameliyat olan ve 1 buçuk yıl ayağının üzerine basmayacak olan Hasan Bektaş’ı sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından tespit edilen yaşlı ve kimsesizlere her ay düzenli olarak sağlık hizmeti de veriyoruz.
Bunun yanı sıra maddi durumu zayıf yatalak olan hastalarımıza evleri içerisinde rahat yemek yiyip gerekirse kolay bir şekilde odadan odaya ve havaların müsait olmasında dışarı çıkarabilme imkanı sağlayan, hastaya bakan ev bireylerinin ve hastanın günlük ihtiyaçlarını kolaylaştırabilmek amacıyla hareket edebilen donanımlı, ortopedik yatak minderinden oluşan hasta yatağını belediyemize müracaatları halinde veriyoruz. Tüm çabamız Kadirli için gece gündüz demeden bıkmadan usanmadan Kadirlimize hizmet etmek olacaktır” dedi.

Çocuklarına tekerlekli sandalye hediye ederek sevinden Belediye Başkanı Dr. ömer Tarhan’a teşekkür eden, Bilal ve Aysel Bektaş, “Doktor başkanımızdan Allah razı olsun. Ne kadar teşekkür etsek azdır. İnşallah Kadirli’ye daha çok hizmet verecek. Allah yardımcısı olsun. Bizleri sevindirdi ve yüzümüzü güldürdü. Allah da başkanımızın yüzünü her zaman güldürsün” dediler.

Bu Haberi Paylaşın